«ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2008 թվականին «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ անվանմամբ։Ընկերությունը գործում է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից 2008 թվականի նոյեմբերի 10-ին տրված ԱՊՈ թիվ 0010 «Ոչ կյանքի ապահովագրություն» իրականացնելու լիցենզիայի հիման վրա: Մշտապես առաջնորդվելով նորարարական մոտեցումներով՝ «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» ԱՓԲԸ-ն անընդհատ բարելավում է իր ծառայությունների որակը՝ ընդլայնելով ապահովագրական ծրագրերի ցանկը և մատուցելով լավագույնն իր հաճախորդներին։ Ընկերության արժեքները հիմնված են թափանցիկության, հասանելիության և ազնվության վրա:«ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ն իրականացնում է ոչ կյանքի ապահովագրություն հետևյալ դասերով․• Դժբախտ պատահարներից ապահովագրություն,• Ցամաքային տրանսպորտի ապահովագրություն (բացառությամբ երկաթուղային),• Փոխադրվող գույքի (բեռների) ապահովագրություն,• Հրդեհից, բնական աղետներից և գույքին հասցված այլ վնասներից ապահովագրություն,• Առողջության ապահովագրություն,• Ցամաքային տրանսպորտային միջոցների (նաև՝ բեռնափոխադրող) օգտագործումից բխող պատասխանատվության ապահովագրություն (ներառյալ ԱՊՊԱ),• Աջակցության ապահովագրություն,• Ընդհանուր պատասխանատվության ապահովագրություն,• Ֆինանսական վնասների ապահովագրություն,• Օդանավերի ապահովագրություն,• Օդանավերի (նաև՝ բեռնափոխադրող) օգտագործումից բխող պատասխանատվության ապահովագրություն,• Երաշխիքի տրամադրում։Ընկերությունը համագործակցում է առաջատար վերաապահովագրական ընկերությունների հետ, որոնց թվում են՝ Scor SE, American International Group UK Limited, Best Meridian International Insurance Company SPC, Hannover Rueck SE, VIG RE zajišťovna, Polish Reinsurance Company, Lloyd’s Underwriter Syndicate, Borneo Re LTD, ALDAGI Insurance Company JSC, HALYK Insurance company JSC.