ԱՐՄԵՆԻԱ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԸ ապահովագրական սահմանափակ պատասխանատվության ընկերությունը հիմնադրվել է 2004 թվականին և նույն տարում ստացել ոչ կյանքի ապահովագրության իրականացման լիցենզիա (ԱՊՈ 0043): 2008 թվականին Ընկերությունը վերագրանցվել է, վերալիցենզավորվել ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից և ներկայումս ունի ոչ կյանքի ապահովագրության 15 դասերի գծով լիցենզիա:ԱՐՄԵՆԻԱ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍՆ՝ իր զարգացած գործակալական ցանցով և առաջադեմ վեբկայքով, հասանելի է դարձնում Ընկերության ապահովագրական ծառայությունները Հայաստանի ամբողջ տարածքում:ԱՐՄԵՆԻԱ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԻ դիվերսիֆիկացված ապահովագրական պորտֆելը հնարավորություն է տալիս առաջարկել ավտոմեքենաների, առողջության, ճամփորդությունների, գույքի, ֆինանսական և ոլորտային ռիսկերին վերաբերող ապահովագրական ծառայությունների լայն ընտրանի։ Այս լուծումները ճկուն կերպով հարմարեցված են ինչպես քաղաքացիների, այնպես էլ բիզնեսների բազմազան կարիքներին։Ճիշտ հաշվարկած ռազմավարության և արդյունավետ աշխատանքի շնորհիվ ԱՐՄԵՆԻԱ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԸ իր գործունեության շահութաբերությամբ ավանդական առաջնորդն է Հայաստանի ապահովագրական շուկայում։ Ընկերությունը դիվերսիֆիկացնում է ապահովագրական ռիսկերը` վերաապահովագրելով դրանք միջազգային բարձր վարկանիշ ունեցող ընկերություններում:ԱՐՄԵՆԻԱ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԻ աշխատանքների բարձր որակը սերտիֆիկացված է միջազգային ISO 27001։2022 (Տեղեկատվության անվտանգության կառավարում) և ISO 9001:2015 (Որակի կառավարում) ստանդարտներին համապատասխան։ԱՐՄԵՆԻԱ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍՆ անդամակցում է Հայաստանի ապահովագրողների միությանը, Հայաստանի ավտոապահովագրողների բյուրոյին և Գյուղատնտեսությունը ապահովագրողների ազգային գործակալությանը։